Čtvrtek, 2. únor 2006

Leden 2006

Nevím odkud mám začít, bylo toho tak nějak moc, takže napřeskáčku (příště se musím snažit psát to průběžně, protože pak v tom mám velkej zmatek a nevím, co se asi kdy stalo).

Tomova babička slavila na Nový rok narozeniny, takže jsme se tam sešli celá rodina, dokonce i Tomova sestřenice, která žije již nějakou dobu v Itálii. No nejvíce se tam vyřádil Matěj, protože tam měl kamaráda a málem převrátili babiččin pokoj vzhůru nohama :-)

Další věc, která byla pro mě v lednu důležitá, byla, že jsem měla nastoupit do práce, sice jen na poloviční ůvazek. Na jednu stranu jsem se těšila, konečně trochu změna v tom zaběhlém „stereotypu“, ale na druhou stranu jsem se nechtěla ochudit o ty poslední chvíle, které bych mohla strávit s Matýskem než půjde do školky, což se nezadržitelně blíží -bohužel. :( A navíc se mi k tomu přidružili nějaké zdravotní problémy, ale o tom se moc zmiňovat nechci, takže přeskočím k něčemu jinému.

Chvíli se budu věnovat Matýskovi, je na něm vidět jaký dělá strašný pokroky. Teď jak má svůj vlastní pokojíček, pořád v něm něco kutí, opravuje, kreslí a nejvíc si povídá se svýma hračkama. Ale nejčastěji si chce povídat s maminkou a tatínkem a naprosto o všem! A jak nás baví kreslení - tak mám někdy pocit že z něj roste novej „pikaso“. :-D

A musím se pochlubit že umí zazpívat pár písniček jako např. "prší, prší, jen se leje", a umí odříkat skoro celou básničku "polámal se mraveneček", "jedna,dvě,Honza jde". S tím mi udělal velkou radost a celkem mě překvapil, jakou má paměť.

Taky se učíme poznávat barvy, už bepečně pozná tři barvy,taky umí poznat písmenka T,M,A,E a B, jo a abych nezapoměla umí také počítat do sedmi (to proto, že bydlíme v sedmém patře :-) a počítáme spolu patra, když jedeme výtahem)

No a nesmím zapomenout na jeho slovní zásobu, už mluví skoro ve větách, občas i skloňuje slova ve větách, je na něm prostě vidět a slyšet pokroky každým dnem. Už se s ním dá super domluvit, ale tím pádem taky už solidně odmlouvá a kolikrát opravdu žasnu, jak mi velice spontánně dokáže odpovědět na cokoliv a někdy mě svou odpovědí naprosto uzemní a často nevím, jak mám reagovat, jestli se smát, nebo vychovávat.